SLUŽBY

PREVENTIVNÍ PÉČE

V naší ordinaci dbáme na to, aby byl klient co nejvíce motivován a zapojen do péče o svůj chrup. Základem jsou pravidelné prohlídky (hrazené 2x ročně zdravotní pojišťovnou) včetně zhotovení preventivních RTG snímků (bitewings) a OPG , náležité vysvětlení domácí péče o chrup, v dětském věku specifické výkony – fluoridace k posílení odolnosti zubů a pečetění (zalití nerovností na povrchu zubu výplní s fluorem).

ZÁCHOVNÁ STOMATOLOGIE

Pokud je zub postižen kazem, ošetříme jej tak, abychom zachránili co nejvíce zdravých zubních tkání. Nejčastěji volíme bílé výplně - nanohybridní fotokompozitní a skloionomerní výplně (zejména u dětí). 

ENDODONCIE

Pokud došlo k nevratnému poškození nervové tkáně uvnitř zubu kazem, zánětem nebo úrazem, je potřeba zubní dřeň ošetřit.  Kvalita tohoto "endodontického ošetření" je rozhodující pro budoucnost zubu - na našem pracovišti provádíme strojové opracování kořenových kanálků a jejich pročištění použitím aktivovaných dezinfekčních roztoků.

Následuje hermetické uzavření kořenových kanálků, které brání množení a průniku bakterií.

Toto ošetření může probíhat i ve dvou a více návštěvách.

PROTETIKA

V naší ordinaci ordinaci zhotovujeme metalokeramické a keramické korunky a můstky na zirkonové kapně, částečné i celkové snímací náhrady.

PARODONTOLOGIE

Plak a zubní kámen jsou příčinou vzniku zánětu dásní a následně i zánětu kosti - paradentózy. Prvním příznakem je krvácení dásní, při těžším postižení viklavost a putování zubů. Toto onemocnění lze úspěšně léčit a zastavit odstraněním zubního kamene a plaku. Neméně důležitá je následná domácí péče po důkladném vysvětlení a nácviku používání dentálních pomůcek zubním lékařem nebo hygienistkou.

DĚTSKÁ STOMATOLOGIE

V naší ordinaci vysvětlujeme maminkám, jakou péči mají věnovat ústní dutině jejich dítěte již po narození tak, aby si zažilo správné návyky.

Mléčným zoubkům věnujeme stejnou pozornost jako zubům stálým. Je nutné předcházet bolestivým stavům, z jejichž nepříjemného ošetření plyne strach ze zubního lékaře.

Dbáme na fluoridaci zubů a na preventivní pečetění stoliček.

DENTÁLNÍ HYGIENA

Samozřejmostí je naše spolupráce s dentální hygienistkou, která zajišťuje motivaci, instruktáž používání dentálních pomůcek, odstranění povlaků, pigmentací, zubního kamene, fluoridaci a ošetření citlivých zubních krčků.

Pravidelná návštěva u dentální hygienistky (nejméně 2x ročně) je základem preventivní péče o chrup.

TECHNICKÉ VYBAVENÍ

  • Digitální RTG a OPG
  • Intraorální kamera
  • Strojová endodoncie
  • Lupové brýle
  • Ultrazvukový přístroj Satelec
  • Elektrokauter